Зацікавити кожного дбати про свою пенсію

   Управління Пенсійного фонду України наголошує, що у системі персоніфікованого обліку відомостей міститься інформація про офіційні доходи та страхові внески кожного працюючого і всі легальні доходи впливають на розмір майбутньої пенсії. Легальна праця –це й соціальна захищеність як у період роботи, так і після її завершення.

      Розмір пенсії залежить від величини страхового стажу і розміру заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески до Пенсійного фонду України. До страхового стажу для обчислення розміру пенсії включаються періоди, за які щомісяця й у повному обсязі сплачені страхові внески до Пенсійного фонду у розмірі не менше мінімального страхового внеску, обчисленого з мінімальної заробітної плати.

На жаль, чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і змушують найманих робітників працювати на невелику зарплату, а часом і зовсім не декларуючи оплату їхньої праці. Бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату в “конвертах”. У цьому випадку мова йде про “тіньові” заробітки, з яких не сплачуються податки і не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду. За таких умов, у персоніфікованому обліку відомостей будуть відсутні дані на працівників.

        Усвідомлення необхідності офіційного працевлаштування, значення отримання легальної заробітної плати - це крок до гідного пенсійного забезпечення у старості.

Новости

Новости RSS