Страховий стаж

        

Чому важливо мати страховий стаж?

З липня 2000 року в Україні діє система персоніфікованого обліку, яка накопичує дані застрахованої особи про розмір заробітної плати та період, за які сплачені внески. За допомогою цих даних спеціалісти управління призначають пенсії та здійснюють перерахунки.

Тільки при отриманні офіційно оформленої заробітної плати не менше законодавчо встановленого мінімального розміру (з 01.09.2015 – 1378,0 грн.) та сплаті роботодавцем внесків, найманим працівникам буде зараховано стаж за цілий місяць.

Якщо сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно нарахованій заробітній платі. Якщо роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути як виплата заробітної плати “в конвертах” без сплати страхових внесків, так і наявність заборгованості з виплати заробітної плати, або зі сплати єдиного соціального внеску), то періоди, за які не сплачені внески, не зараховуються до страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Також, застрахована особа має можливість, використовуючи сучасні інформаційні технології, а саме веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України контролювати процес формування своєї майбутньої пенсії.        

 

Новости

Новости RSS