Що треба знати про накопичувальну систему пенсійного забезпечення

Сучасна система пенсійного забезпечення в Україні складається з трьох рівнів, а саме з солідарної системи, накопичувальної системи та системи недержавного пенсійного забезпечення.

      Перший рівень - солідарна система базується на засадах субсидування і солідарності. В цій системі призначається пенсія за віком, пенсія по інвалідності та пенсія у зв'язку з втратою годувальника. Всі виплати у межах цієї системи здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду. Саме на оплату цих пенсій йде частина єдиного внеску, який нараховується на заробітну плату та сплачується за рахунок роботодавця.

Другий рівень - накопичувальна система передбачає накопичення коштів застрахованих осіб у державному Накопичувальному фонді (або у відповідних недержавних пенсійних фондах). Учасники цієї системи зможуть отримати довічну пенсію або одноразову виплату. Згідно пенсійної реформи, саме цей рівень пенсійного страхування має функціонувати з 1 січня 2019 року.

Третій рівень - система недержавного пенсійного забезпечення. На відміну від попередніх двох рівнів, є добровільною. Її основу складають недержавні пенсійні фонди. Якщо особа бажає отримувати додаткові виплати до пенсійних виплат, отримуваних у межах інших двох систем, вона може обрати недержавний пенсійний фонд (або навіть декілька) та здійснювати внески туди. Здійснювати відповідні виплати на користь особи у пенсійний фонд може також її роботодавець (або профспілка).

       Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 №2148-VIII передбачено запровадження з 1 січня 2019 року перерахування страхових внесків до  накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

      Учасниками накопичувальної системи будуть особи, які станом на 1 січня 2019 року підлягатимуть загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню. Застраховані особи, яким на 1 січня 2019 року залишиться менше, ніж 10 років до досягнення пенсійного віку, матимуть право прийняти рішення не сплачувати страхові внески до накопичувальної системи пенсійного страхування, а особи, які досягли пенсійного віку, не можуть бути платниками страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування.

      Поняття накопичувального Пенсійного фонду визначено статтею 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV.

       Накопичувальний пенсійний фонд - цільовий позабюджетний фонд, який акумулюватиме страхові внески застрахованих осіб, що обліковуватимуться на накопичувальних пенсійних рахунках та інвестуватимуться з метою отримання інвестиційного доходу на користь застрахованих осіб.

     Застрахована особа, яка буде учасником накопичувальної системи пенсійного страхування,  матиме право на отримання довічної пенсії або одноразової виплати за рахунок коштів системи пенсійного страхування, що обліковуватимуться на її накопичувальному пенсійному рахунку в Накопичувальному фонді.

     Старт накопичувальної системи прогнозовано від 2 відсотків страхових внесків від суми заробітної плати. Це невеликі кошти і вони з часом зростуть до 5-7 відсотків, які йтимуть  виключно в накопичувальну систему.

     Одночасно накопичувальна система не передбачає збільшення податкового тиску на роботодавців. Запровадження накопичувальної системи дасть можливість кожному громадянину формувати розмір своєї майбутньої пенсії, при цьому солідарна система збереже свою базову роль, як основа всієї пенсійної системи. Водночас людина отримає можливість зробити собі додаткові виплати до основної пенсії. Ці кошти будуть приватною власністю громадянина, зокрема, їх можна буде успадкувати.

Новости

Новости RSS
  • news photo ОГОЛОШЕННЯ

    Покровське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повідомляє, що 11.06.2019 з 8.00 до 12.00 в агентському пункті за адресою: м. Мирноград, м-н Молодіжний, 37 б відбудеться виїзний прийом громадян

  • news photo Інформування різних категорій громадян під час виїзних прийомів в м. Мирнограді

    28 травня 2019 року головний спеціаліст відділу обслуговування громадян № 2 Покровського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Олена Дробоног провела виїзний прийом громадян в агентському пункті м. Мирнограду.

  • news photo АНОНС МИРНОГРАД

    Покровське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повідомляє, що 28.05.2019 з 8.00 до 12.00 в агентському пункті за адресою: м. Мирноград, м-н Молодіжний, 37 б відбудеться виїзний прийом громадян

  • Все новости