Про зміни у пенсійному законодавстві

Управління Пенсійного фонду України повідомляє, що базою оподаткування пенсій у 2016 році є суми пенсій або щомісячного грошового утримання у частині, що перевищує 4134 гривні - три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року.

      Таким чином, у 2016 році податок на доходи фізичних осіб, а також військовий збір, буде справлятися із суми пенсії, яка перевищує 4134 гривні, - у частині такого перевищення. Отже, суми пенсій, які менше 4134 гривні, не підлягають оподаткування та з них не утримуватиметься військовий збір.

      Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911-VIII внесено зміни до статті 37 Закону України «Про державну службу» щодо порядку виплати пенсій працюючим пенсіонерам з 1 січня 2016 року

   Так, статтею 37 Закону передбачено, що у період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року особам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи, ветеранів військової служби та учасників бойових дій, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), які працюють на посадах та на умовах, передбачених Законом України «Про державну службу», законами України «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», призначені пенсії/ щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються.

   Якщо ж особа, отримуючи пенсію, призначену відповідно до статті 37 Закону України « Про державну службу», працює на інших посадах/роботах пенсія, призначена відповідно до цієї статті(крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи, ветеранів військової служби та учасників бойових дій, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків, призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

 

                                                                                                                                              

Новости

Новости RSS
  • news photo ОГОЛОШЕННЯ

    Покровське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повідомляє, що 11.06.2019 з 8.00 до 12.00 в агентському пункті за адресою: м. Мирноград, м-н Молодіжний, 37 б відбудеться виїзний прийом громадян

  • news photo Інформування різних категорій громадян під час виїзних прийомів в м. Мирнограді

    28 травня 2019 року головний спеціаліст відділу обслуговування громадян № 2 Покровського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Олена Дробоног провела виїзний прийом громадян в агентському пункті м. Мирнограду.

  • news photo АНОНС МИРНОГРАД

    Покровське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повідомляє, що 28.05.2019 з 8.00 до 12.00 в агентському пункті за адресою: м. Мирноград, м-н Молодіжний, 37 б відбудеться виїзний прийом громадян

  • Все новости