Про важливість офіційного працевлаштування громадян

На сьогоднішній день управлінням Пенсійного фонду України в м. Димитрові проводиться значна робота направлена на забезпечення дотримання вимог законодавства в сфері оплати праці, недопущення «тіньової» зайнятості.

На підставі даних щомісячного моніторингу відомостей з Державного реєстру застрахованих осіб виявляються факти використання праці неоформлених працівників, виплати заробітної плати менше мінімального рівня, інші порушення законодавства з оплати праці, матеріали по яких направляються на розгляд міської робочої групи з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Впродовж 2016 року було проведено 10 засідань робочої групи, на яких заслухано 67 керівників суб’єктів господарювання. Завдяки вжитим заходам відбулося зростання фонду оплати праці на 1,5 млн.грн., бюджет Пенсійного фонду додатково отримав 322 тис.грн. єдиного соціального внеску, легалізовано 317 робочих місць, на 18 % збільшилась середня заробітна плата по місту.

     Враховуючи підвищення розміру заробітної плати до 3200грн. з 1 січня 2017 року, надзвичайно актуальним стає питання забезпечення соціальних гарантій працюючим громадянам, виплати заробітної плати не менше мінімального розміру.

Проте, без активної життєвої позиції мешканців міста, без їх розуміння важливості легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, у суспільстві не буде досягнуто очікуваних змін, і як, наслідок, не буде забезпечено відповідних надходжень до бюджету Пенсійного фонду, необхідних для своєчасної та в повному обсязі виплати пенсій.

    Управління Пенсійного фонду України в м. Димитрові нагадує, що праця без офіційного оформлення та отримання заробітної плати «в конвертах» призводить до втрати можливості користуватися державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, а саме: отримувати допомогу у разі тимчасової втрати працездатності та допомогу по безробіттю, оплачувану відпустку та грошову компенсацію за невикористані дні відпустки, всі доплати, що передбачені трудовим законодавством: за роботу в нічний час, за роботу у святкові дні та за понаднормові роботи, вихідну допомогу при звільненні працівника при скороченні штату, а також на будь-які претензії до роботодавця.

    Також тіньові схеми виплати заробітної плати передбачають загрозу для найманих працівників як для майбутніх пенсіонерів, адже при призначенні пенсії важливі такі показники, як розмір заробітної плати і кількість років страхового стажу.

     Переваги ж отримання офіційної заробітної плати очевидні: це соціальна захищеність, гідне становище у суспільстві, висока пенсія в старості.

       Просимо громадян відповідально ставитися до свого працевлаштування, слідкувати за повнотою виплати заробітної плати, про випадки порушень ваших прав повідомляти місцеві органи влади.

Новости

Новости RSS
  • news photo ОГОЛОШЕННЯ

    Покровське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повідомляє, що 11.06.2019 з 8.00 до 12.00 в агентському пункті за адресою: м. Мирноград, м-н Молодіжний, 37 б відбудеться виїзний прийом громадян

  • news photo Інформування різних категорій громадян під час виїзних прийомів в м. Мирнограді

    28 травня 2019 року головний спеціаліст відділу обслуговування громадян № 2 Покровського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Олена Дробоног провела виїзний прийом громадян в агентському пункті м. Мирнограду.

  • news photo АНОНС МИРНОГРАД

    Покровське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повідомляє, що 28.05.2019 з 8.00 до 12.00 в агентському пункті за адресою: м. Мирноград, м-н Молодіжний, 37 б відбудеться виїзний прийом громадян

  • Все новости