Інформація до відома

Реєстрація трудових договорів

Донецький обласний центр зайнятості повідомляє, що 28 грудня 2014 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці» № 77-VIII, який набув чинності з 1 січня 2015 р. Згідно з цим законом було вилучено ст. 24-1 КЗпПУ щодо обов’язку державної служби зайнятості здійснювати реєстрацію трудових договорів, укладених між працівником та фізичною особою-підприємцем, тому з 01.01.2015 р. реєстрація трудових договорів органами державної служби зайнятості не здійснюється.

 

ШАНОВНІ РОБОТОДАВЦІ!

Відповідно до частини третьої статті 427 Закону України «Про зайнятість населення» у разі відсутності підстав, передбачених частиною третьою статті 428 цього Закону, територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, приймає рішення про видачу або продовження дії, або внесення змін до дозволу у строки, встановлені статтею 426 цього Закону, та протягом двох робочих днів надсилає роботодавцю копію цього рішення поштою з повідомленням про вручення та електронною поштою із зазначенням платіжних реквізитів для внесення плати (у разі прийняття рішення про видачу або продовження дії дозволу), а також розміщує на офіційному веб-сайті територіального органу державної служби зайнятості інформацію про прийняте рішення та платіжні реквізити для внесення плати.

Згідно Указу Президента України від 15.05.2017 № 133 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28.04.2017 «Про застосування економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» електронні скриньки з доменом ru заблоковані.

Зверніть увагу! Якщо Ваша електронна адреса належить сервісам Mail.ru, Yandex.ru та Yandex.ua (має закінчення @mail.ru, @bk.ru, @inbox.ru, @list.ru, @mail.ua, @yandex.ru, @yandex.ua), Ви не зможете отримувати інформацію про прийняте Донецьким обласним центром зайнятості рішення та платіжні реквізити для внесення плати у зв’язку із персональними санкціями, накладеними на дані поштові сервіси.

Рекомендуємо Вам при заповненні заяви про видачу або продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, про внесення змін до такого дозволу вказувати електронну адресу, що належить українським та іншим міжнародним поштовим сервісам (наприклад, gmail.com, ukr.net, i.ua, meta.ua, bigmir.net).

 

Звертаємо увагу роботодавців

Шановні роботодавці!

Звертаємо увагу, що 27.09.2017 набуває чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій» від 23.05.2017 № 2058, яким внесені зміни до Закону України «Про зайнятість населення» (далі – Закон) в частині застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

Змінено редакцію частини першої, другої і третьої статті 42 Закону України «Про зайнятість населення» та розділ VII Закону доповнений статтями 421-4210.

На виконання пункту 3 частини другої статті 421 Закону України "Про зайнятість населення" розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018р. №154-р (далі – розпорядження) затверджений перелік світових рейтингів університетів для визначення особливої категорії іноземців та осіб без громадянства, які претендують на працевлаштування в Україні.

Пунктом 2 розпорядження установлено, що особливими категоріями іноземців та осіб без громадянства, які претендують на працевлаштування в Україні, є випускники університетів, що в рік їх закінчення входять до першої сотні одного з рейтингів, визначених цим розпорядженням.

ПЕРЕЛІК

світових рейтингів університетів для визначення особливої категорії іноземців та осіб без громадянства, які претендують на працевлаштування в Україні

Академічний рейтинг університетів світу ("Шанхайський") - Academic Ranking of World Universities (ARWU)

Рейтинг університетів світу за версією "Таймс" - Times Higher Education World University Rankings

Рейтинг університетів світу "К'ю Ес" - QS (Quacquarelli Symonds Ltd) World University Rankings

 

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ!

З 01.01.2018 року збільшено прожитковий мінімум для працездатних осіб, який складає 1762 грн.

Розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2018 року складає 3723 грн.

Для розрахунків сплати за видачу (продовження дії) дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, а також для розрахунку заробітної плати окремих категорій іноземців та осіб без громадянства просимо враховувати дану інформацію.

 

ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ ПРАЦІ ІНОЗЕМЦІВ ТА ОСІБ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА НА ПОСАДАХ ЗА СУМІСНИЦТВОМ

Відповідно до частин 1,2 статті 42 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволу, що видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.

Праця іноземців та осіб без громадянства може застосовуватися на різних посадах в одного або декількох (двох і більше) роботодавців, за умови отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі - дозвіл) на кожній посаді.

Праця іноземних високооплачуваних професіоналів може застосовуватися без дозволу на посадах за сумісництвом, якщо строк дії трудового договору на посаді за сумісництвом не перевищує строк дії дозволу за основним місцем роботи.

Згідно частини третьої статті 42 Закону України «Про зайнятість населення» іноземний найманий працівник може суміщати роботу на посаді, визначену дозволом, з роботою на посаді тимчасово відсутнього працівника, за умови, що суміщення триває не більше 60 календарних днів протягом календарного року.

 

  • Рішення РегЦЗ щодо дозволів

https://don.dcz.gov.ua/storinka/rishennya-regcz-shchodo-dozvoliv-0

 

  • Реєстр скасованих дозволів

https://don.dcz.gov.ua/storinka/reyestr-skasovanyh-dozvoliv

 

  • Реєстр рішень про зупинення розгляду заяв

https://don.dcz.gov.ua/storinka/reyestr-rishen-pro-zupynennya-rozglyadu-zayav

Новости

Новости RSS