Відділи ЦБС

Бібліотеки Димитровської централізованої бібліотечної системи (ЦБС) Відділу культури, реалізуючи на практиці інформаційну, освітню, комунікативну функції, виконують свої місії:

Центральна бібліотека (ЦБ) – це центр відродження національної культури;

Центральна дитяча бібліотека ( ЦДБ) - центр естетичного виховання дітей та підлітків;

Бібліотека – філія № 1 (або БСЧ) – центр сімейного читання;

 

 

  Директор Димитровської ЦБС – 

  Гармаш Людмила Борисівна,

  тел. 6-30-75 роб., моб. 050-542-17-84;

  Е – mail:    biblio_dimitrov@maіl.ru

 

  Центральна бібліотека (ЦБ) входить до склад ЦБС відділу культури, розміщується в колишньому гуртожитку  ШБУ № 2 мікрорайону «Західний». Всі працівники ЦБ мають повну вищу освіту і працюють за фахом вже біля 20-ти  років. Загальна площа, яку займає Центральна бібліотека - 380,0 м²,

   Центральна бібліотека - методичний центр для бiблiотек всiх систем i вiдомств мiста.

Центральна бібліотека має:

- Методико-бібліографічний відділ

Методико-бібліографічний відділ надає методичну допомогу в організації бібліотечного та бібліографічного обслуговування, розробляє організаційно-розпорядчу та технологічну документацію відділів та бібліотеки. Відділ аналізує та складає зведений річний план та звіт роботи ЦБС на основі планів, звітів бібліотек-філій бібліотечної мережі; організовує систему підвищення кваліфікації бібліотекарів; надає методичну допомогу бібліотекам з усіх питань бібліотечно-бібліографічної та інформаційної роботи, координує їх діяльність, вивчає, узагальнює та розповсюджує інноваційний досвід; проводить огляди-конкурси діяльності бібліотек; соціологічні дослідження, анкетування, моніторинги; видає інформаційні матеріали, інформаційні списки нової літератури, редагує бібліотечну газету «На хвилях бібліотечного життя Димитровської ЦБС».

Бібліограф забезпечує довідково-бібліографічне та інформаційно-бібліографічне обслуговування користувачів. Здійснює формування та забезпечує використання бібліографічних та інформаційних ресурсів.

Вiддiл комплектування, обробки та каталогізації лiтератури

Штат - 1 бібліотечний працiвник.

Відділ здійснює централізоване комплектування єдиного бібліотечного фонду через різні джерела комплектування, проводить передплату періодичних та інформаційних видань, забезпечує облік фонду, займається обробкою нових надходжень літератури для всіх структурних підрозділів ЦБС: бібліографічним описом, систематизацією документів та їх технічним опрацюванням.

Вiддiл обслуговування.

Відділ обслуговування – один з провідних відділів центральної міської бібліотеки. В його структурі – абонемент і читальний зал. Штат складає 3 бібліотечних працівника. У відділі є алфавітний і систематичний каталоги. Інформаційна цінність відділу – універсальний книжковий фонд, який нараховує близько 35 тисяч примірників. Кожний рік послугами відділу користується понад 3 тис. читачів різних категорій, видається - 80 тис.екз. примірників.

До послуг читачів щомісячні книжкові виставки, які дають змогу уявити різноманіття бібліотечного фонду. До уваги користувачів класична, сучасна українська та зарубіжна література, детективи, фантастика, твори легкого жанру – найновіші видання, які пропонуються користувачам.

До послуг в читальному залі універсальний фонд друкованих видань: великий вибір словників, довідників, енциклопедій, література з економіки, права, історії, філософії, літературознавства та інш. Читальний зал здійснює довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування окремих читачів, виробничих колективів, установ міста. Веде велику масову роботу: літературно-мистецькі вечори, книжково-інформаційні виставки та перегляди, години цікавих повідомлень, «круглі столи», уроки духовності, презентації книг та художніх виставок, Дні інформації, мистецькі години і т.п.

Вже більше 25 років діє літературно-мистецький клуб шанувальників української мови та літератури.

З 2011 року працює Пункт доступу городян до офіційної інформації.

 

Центральна дитяча бібліотека (ЦДБ) входить до складу ЦБС Відділу культури, розташована на першому поверсі житлового будинку № 52 мікрорайону «Західний».

  Кочмаровська Тетяна Володимирівна –      заступник директора по роботі з дітьми, заступник  голови профспілки працівників  культури м.  Димитрова, тел. 6-30-00 роб., моб. 067-603-48-89.

 Майже всі 3 бібліотечні працівники ЦДБ мають  повну вищу освіту і працюють за фахом вже понад  20 років. Загальна площа,  яку займає Центральна  дитяча бібліотека - 214,0 м².

 Центральна дитяча бібліотека - це справжня  скарбниця знань. Вона стала храмом дитячої книги,  музеєм, картинною галереєю,  концертним залом,  дозвіллєвим центром для дітей та підлітків. Бібліотека має два абонементи та читальних зала для молодших  школярів та школярів старшого віку. Бібліотека - постійно у пошуку нових форм роботи. Останніми роками запроваджено  мистецькі круїзи та мандрівки, використання методик казко-, ігро-, арт-терапії в роботі з дітьми.

 Книжковий фонд ЦДБ складає 59230 прим. За рік ЦДБ відвідують 3245 користувачів. В дитячій бібліотеці працює Інтернет-  центр , який відвідують до 300 дітей на рік.

 

Бібліотека-філія № 1 або бібліотека сімейного читання – входить до складу ЦБС, це бібліотека нового формату, яка відповідає всім напрямкам сучасному часу, розташована за адресою: мікрорайон «Молодіжний», 27 «а» (крило ЗОШ № 10).

 Завідувач БСЧ

 Боброва Наталя  Володимирівна,

 тел. 6-01-16 роб.; моб.  050-227-94-80.

 Всі 4 працівники бібліотеки мають стаж  бібліотечної роботи понад 20 років. З  Загальна площа бібліотеки-філії № 1  складає 333,0 кв². В бібліотеці два  абонементи: для дорослих та дітей, читальний зал, конференц-зал.

 Бібліотека філія №1 - це комфортний, привітний й обладнаний технічно інформаційний центр, що має безліч  ресурсів для робочих та повсякденних справ і дозвілля всієї родини. В бібліотеці працює Інтернет-центр із зоною  Wi-Fi., за рік обслуговується 348 інтернет – користувачів. Бібліотечний фонд складає 38930 прим., щорічно  бібліотека обслуговує 3311 користувачів. Інтернет, книги, музика, цікаві події, неординарні особистості, і ще багато  нових послуг – усе для користувачів бібліотеки.

З 2014 року в бібліотеці почав працювати Пункт доступу городян до офіційної інформації та літературний клуб «Вдохновение».

Новости

Новости RSS