«ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ ОПІКИ ТА ПІКЛУВАННЯ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ СІМЕЙНОЇ ПОЛІТИКИ, ЗАХИСТУ І ЗБЕРЕЖЕННЯ ПРАВ ДІТЕЙ»

ДИМИТРОВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ

ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

 

 «ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ ОПІКИ ТА ПІКЛУВАННЯ ЩОДО  РЕАЛІЗАЦІЇ СІМЕЙНОЇ ПОЛІТИКИ, ЗАХИСТУ І ЗБЕРЕЖЕННЯ ПРАВ ДІТЕЙ»

 

18.06.2015

 

У звітному періоді здійснювалось виявлення, облік, відвідування та соціальний супровід сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах (СЖО), відповідно до постанови КМУ від 21 листопада 2013 р. N 896 «Про затвердження Порядку виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб)»

Інформація про виявлені сім'ї у СЖО до Димитровського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надходить від суб`єктів соціальної роботи або в результаті самозвернення громадян.

Під час відвідувань, спеціалістами центру та фахівцями із соціальної роботи постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед батьків, щодо відповідального ставлення до виконання ними своїх обов’язків.

У звітному періоді проведено 5 засідань координаційної ради щодо комплексного вирішення питань сімей, які опинилися у СЖО, за рішенням яких взято під соціальний супровід 18 сімей з дітьми. 

Соціальна робота з сім'ями проводилась спеціалістами центру та фахівцями з соціальної роботи за проблематикою: виконання батьківських обов’язків повною мірою, сприяння поліпшенню матеріального становища, сприяння працевлаштуванню, психолого-педагогічна робота з родиною, навчання та розвиток дитини, дозвілля та оздоровлення дитини, представництво інтересів та захист прав сім’ї та дитини. 

Також потрібно відмітити, що одними з основних проблем сімей, які потрапляють на обік ДМЦСССДМ є педагогічна занедбаність батьків, або алкогольна залежність одного чи обох батьків. Педагогічна занедбаність призводить до низького виховного потенціалу батьків, до низької поінформованості щодо отримання соціальних послуг від суб’єктів соціальної роботи та установ і організації міста на які вони мають право. До того ж такі громадяни погано усвідомлюють норми чинного законодавства, що призводить до їх грубого порушення.

Алкогольна залежність одного, або обох батьків ускладнює роботу фахівців, бо часто поради та рекомендації ігноруються, а іноді навіть сприймаються агресивно. Такі громадяни досить часто не визнають наявних проблем, не бажають проходити лікування у спеціальних установах.

Станом на 18.06.2015 на обліку Центру перебувають 25 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах в них 57 дітей. За перше півріччя 2015 року у Димитровському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді знаходилось 40 сімей, в них дітей 99 дітей.

Крім того під соціальним супроводженням ДМЦСССДМ перебувають 6 прийомних сімей в які влаштовано 11 дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування.

Фахівець із соціальної роботи, який пройшов спеціальне навчання з даної проблематики постійно надає підтримку прийомним батькам з різних питань: вікові особливості та труднощі виховання дітей, вимоги чинного законодавства, щодо захисту прав дітей та прийомних батьків тощо.

 

 

Директор ДМЦСССДМ                                             О.О.Кецко

Новости

Новости RSS