МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

«Мова – жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування».

Цей вислів належить відомому українському письменнику – класику Панасу Мирному. З нагоди відзначення Міжнародного Дня рідної мови у бібліотеках Димитровської ЦБС Відділу культури пройшли  урочисті заходи.

   У Центральній міській бібліотеці в рамках клубу «Шанувальників української мови та літератури» пройшла літературна світлиця «Мови нашої слова наче музика жива».

      Рідне слово… Скільки в ньому чарівних звуків, животворного трепету і вогню, лагідності, мудрості земної, закладеної ще славними вільнолюбними предками. Широкова В.П. зауважила, що мова – показник існування нації. Поки існує мова, існує народ. Внукова Н. А. поділилася з присутніми своїми міркуваннями щодо значення української мови у сучасному просторі, прочитала вірш «Вишиванка», який написала до свята рідної мови, та ознайомила присутніх зі своїми новими віршами. Продемонструвала нові роботи та поділилася деякими тонкощами «вишивки хрестом» член клубу Загляда М.І..

   Ведуча заходу Сенжаровець А.В. запропонувала присутнім інтелектуальну вікторину, що складалася з кількох турів: виїзний словникар, конкурс капітанів, пісенний конкурс та загадки на мовну тему. Під час спілкування лунали українські пісні у виконанні членів клубу, які, звичайно, прикрасили захід.

       Урок - діалог «О, рідна мовонько, о мово! В тобі від Бога кожне слово!».провели бібліотечні працівники Центральної дитячої бібліотеки. Впродовж заходу присутні ділились своїми думками про значення рідної мови в житті кожної людини, про своє відношення до мов світу, а особливо до своєї – української. Зайва Настя, Комарова Оксана, Добровольська Настя декламували вірші, Рибалко Вадим на баяні виконав пісню Наталії Бучинської «Мова єднання». Учасниці заходу: Щербак Олена,  Зайва Настя, Саприкіна Олександра   співали пісні, в яких   відчувалася дитяча щирість..Запрошені із задоволенням приймали участь у мовознавчій вікторині «Скарбниця рідної мови» , грали   в мовні ігри «Хто більше», «Не заблукай до старості у суржиковому лісі», «Лінгвістичний волейбол».

       До заходів у бібліотеках були оформлені книжкові виставки «Криниця рідного слова» (ЦБ), «Слово до слова  звучить рідна мова» (ЦДБ).

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Последнии новости

Новости RSS