Пам’ятає світ врятований

         Підростаючому поколінню необхідно знати історію нашого міста та краю.

      7 лютого 2019 року в народному музеї історії шахти «Центральна» пройшов урок мужності, де були присутні учні 6 класу ЗОШ №17 та члени Мирноградської ветеранської організації. Учням розповіли про окупацію нашого міста фашистськими загарбниками, якими були тяжкими ті часи, особливо для жінок та дітей, про спробу звільнити наше місто в лютому 1943 року.

     Під час окупації  нацисти встановили «свій порядок»: для тих, хто працював  на шахті, вони давали мізерний продовольчий  пайок -  325 грамів хліба, (без врахування членів їх сімей). Для того щоб вижити,  жінкам та підліткам нічого іншого не залишалося, як піти  працювати на шахту або в кар'єр, де вони корчували каміння, викидали пісок. Багато жінок працювало на шахті замість чоловіків. Жінки та діти не тільки важко працювали, а і допомагали пораненим та військовополоненим, підчас ризикуючи своїм життям.

     Своїми спогадами про роки окупації нашого міста поділилася Широкова Віра Павлівна, яка під час війни мешкала у нашому місті. На той час їй було 3 роки. Напутнє слово молодому поколінню висловила голова Мирноградської ветеранської організації Орехова Тетяна Іванівна.

   Будь-яка війна несе горе и смерть не тільки дорослим, а більш за все страждання від війни відчувають на собі діти.  Так  в документах слідчої комісії Новоекономічного райвиконкому від 8 січня 1944 року записано: «В період тимчасової окупації міста вбито і закатовано, за неточними даними, 911 осіб, в тому числі 162 жінки та 54 дитини».

     Проходять роки, але пам'ять про наших земляків буде жити у серцях тих, хто з вдячністю згадує їх їмена.

  Наприкінці в Центральній міській бібліотеці Мирноградської ЦБС  був показаний фільм «Діти війни».

 

Музейний доглядач народного

музею історії шахти «Центральна»                     М.О. Путіліна.

 

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Последнии новости

Новости RSS