Життя, покладене на вівтар України

  У Різдвяні дні 2018 року бібліотеки Мирноградської ЦБС в черговий раз вшановували талановитого сина України Василя Семеновича Стуса, якому   6-го січня виповнилося б вісімдесят. Минуло майже три десятиліття, як скресла крига навколо імені і творчості глибоко національного поета, полум’яного патріота і правозахисника, нашого видатного земляка Василя Стуса. Він понад усе любив Україну, боровся за її незалежність, своїм поетичним словом будив в українців високі почуття національної  гордості і гідності. То був чоловік, що говорив і писав за будь-яких обставин голосно, як перед Богом, і платив за це життям.

    У Центральній міській бібліотеці в рамках клубу «Шанувальників української мови та літератури» до ювілею поета відбулася літературна мозаїка «Дорогами долі: Василь Стус», яка складалася з кількох розділів: Хто такий Василь Стус, Прощай Україно, Моя Україно, Таборовий зошит, Спогади сина, Кінець… та Реабілітація. Ведуча заходу А.В. Сенжаровець познайомила присутніх з життєвим та творчим шляхом поета, В.П. Широкова прочитала уривки з Таборового зошита, М.І. Загляда поділилася  малознайомими фактами з життя Стуса з книги «В. Стус – час творчості».

  Літературну  хвилинку «Сторінками життя  видатних літераторів» провели для учнів старших класів ЗОШ №6 у Центральній  дитячій бібліотеці.  Бібліотекар М.А.  Серебрякова розповіла відвідувачам про життя відомого поета та провела паралель між двома українськими велетнями - Тарасом Шевченком та Василем Стусом. Обидва прожили 47 років, Шевченко  був «голосом духу» ХІХ сторіччя, а Стус - «горлом обурення» ХХ.  Перепоховання обох перетворилось на грандіозну народну ходу-прощання з рідними синами, що загинули заради України.

     Діти прослухали  пісні на вірші  В. Стуса  у виконанні   гурту   «Незабуті». До заходу була  оформлена книжкова виставка «Із забуття в безсмертя».

     У бібліотеці – філії №1 пройшла літературна година «Трагічний, величний і вічний Василь Стус», присвячена 80-річчю з дня народження талановитого поета, перекладача, правозахисника  Василя Стуса. На захід були запрошені учні 10-х класів ЗОШ №10. Розпочався захід голосом самого Василя Стуса (з добірки записів відомих українських літераторів «Класика української літератури. Живі голоси»). Його спокійний голос переніс всіх присутніх в середину минулого сторіччя, коли жив, творив і боровся видатний українець… Ведуча заходу Г. М. Вацура провела екскурс по життєвому та творчому шляху поета, порадила старшокласникам подивитись фільм «Просвітлої дороги свічка чорна» режисера С. Чернілевського, побажала кожному цінити свою національну гідність та бути достойними нащадками Стусової спадщини.

     На заходах у бібліотеках лунали вірші поета, багаті на барви і гру соків землі, на ніжність інтимних почуттів і якусь особливу ласку до всього живого. В прозорій душі поета яскравими осінніми спалахами ясніла краса світу – барвами осінніх айстр, вранішнім співом птаха, зламаною віткою вечора... розлитою голубою водою жалів...

   Відродження нації починається з гідності, з усвідомлення свого Я, з пам’яті про людей, які своєю громадською позицією відстоювали і відстоюють перед суспільством свої переконання та ідеї.

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Последнии новости

Новости RSS