Зі сплаву геройства мертвих і живих писалось ім’я Перемоги

   Напередодні святкування Великої Перемоги у Другій світовій війні працівники Центральної міської бібліотеки підготували і провели усний журнал «Зі сплаву геройства мертвих і живих писалось ім’я Перемоги». Люди не мають права забувати жахи тієї війни, не мають права забувати тих солдатів, які загинули заради того, щоб ми жили. Про минулу війну необхідно знати все: і з якою душевною вагою були пов'язані дні відступів і поразок, і яким щастям була для всіх Перемога. На заході були присутні учні 1-го курсу Ліцею «Гармонія» (класний керівник Х. М. Станкова).

     Відкрила усний журнал завідуюча Народним музеєм історії м. Мирнограда  М.О. Путіліна. Вона познайомила юних слухачів з експонатами музею, зупинилася на деяких подіях воєнного лихоліття у нашому місті. Тему війни, героїчного минулого нашого народу продовжив голова Організації інвалідів війни, збройних сил та учасників бойових дій Є.Л. Борисов.

   Окрема сторінка усного журналу була присвячена жінкам, які захищали Батьківщину зі зброєю в руках, стояли біля верстата, рили окопи. Ведуча заходу бібліотекар А.В. Сенжаровець представила почесного гостя, ветерана Другої світової війни Марію Петрівну Коняєву,  бійця окремого зенітно-кулеметного батальйону зенітної групи ППО, нагороджену у вересні 1942 року бойовим орденом Червоної Зірки за збитий німецький літак Мессершмітт під час оборони Сталінграду. Присутні з непідробним інтересом та повагою слухали розповідь ветерана та подарували поетичну сторінку журналу «Эх, путь - дорожки фронтовые…».

     Війна - це не тільки кров і страждання, але ще й вищі зльоти людського духу, мірило мужності, шляхетності, вірності. Образи коханих допомагали нашим бійцям в їх нелегких фронтових буднях, надавали їм мужності. На війні люди навчилися ненавидіти, але не розучилися любити. Тема кохання прозвучала  в усному журналі. Завідуюча відділом обслуговування І.В. Бєликова прочитала власний вірш «Кітель і баян», який присвятила своєму дідові. У ньому йдеться про те, як зустрілися на фронті і полюбили один одного її бабуся і дідусь.

   У виконанні хору ветеранів «Неспокійні серця» (художній керівник В.І. Кирильченко) прозвучали пісні: Моя Україна, Ніхто не забутий, ніщо не забуте, Журавлики, Смуглянка, День Перемоги. Всі учасники заходу схилили голови перед пам'яттю полеглих у Другій світовій війні та вшанувати їх хвилиною мовчання.  

     

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Последнии новости

Новости RSS