Тихий ювілей генія

 Сергій Параджанов - найбільший режисер філософського поетичного кінематографа поряд з такими реформаторами нового ренесансу у візуальному мистецтві, як Пазоліні, Ходоровський, Бергман, Фелліні. Своєю роботою «Тіні забутих предків» він здійснив революцію. Як казав відомий французький режисер Робер Оссейн: «Якщо б запропонували послати один єдиний кінотвір в іншу цивілізацію, то я б запропонував картину «Тіні забутих предків». Сергія Параджанова називають останнім генієм ХХ століття.

     9 січня 2019 року в Центральній бібліотеці відбулася палітра думок «Тихий ювілей генія» до 95-річчя від дня  народження Сергія Параджанова. Завідуюча відділом обслуговування І.В. Бєликова розповіла присутнім, а це були представники об'єднаної громадської організації інвалідів війни, збройних сил та учасників бойових дій, про непросте життя культового українсько-вірменського режисера Сергія Параджанова, про його злети й падіння, про переслідування і про світове визнання. На багато питань гості заходу отримали відповіді, подивившись біографічний фільм «Параджанов поза часом. Освідчення в коханні» та інші відеоматеріали.   До ювілею бібліотечними працівниками І. В. Бєликовою та А. В. Сенжаровець була підготовлена інсталяція, декорована з використанням грузинських мотивів.

    Сам Параджанов, містифікатор, чарівник, геній, не тільки не вносив в життя ні частки ясності, а навпаки перетворював все навколишнє в казку і просто тікав від сірості життя до ілюзії, кольору, ним же придуманого раю.

 

 

 

 

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Последнии новости

Новости RSS