Революція Гідності: виклики історії

     20 листопада 2015 року напередодні Дня Гідності та Свободи у Центральній бібліотеці зібралось товариство, щоб у скорботі схилити низько голови перед пам'яттю людей різного віку, які були вбиті в мирний, цивілізований час XXI століття.

     До уваги учнів 9-Б класу ЗОШ № 9 була запропонована   хроніка подій «Революція Гідності: виклики історії». Ведуча Бєликова І. В. познайомила присутніх з історією майдану Незалежності, а потім зупинилась на основних подіях революції Гідності. Учні дізналися про мирний перебіг революції на Майдані у листопаді 2013 року, про студентський страйк. Поступово мирна акція переросла в жорстке протистояння з міліцією та внутрішніми військами. Фінальним і найбільш драматичним етапом революції стали події у Києві 18-20 лютого, в ході яких загинуло більше сотні протестувальників і кілька тисяч було травмовано.

     21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. У цей день на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною сотнею». Ще довго з покоління в покоління передаватимуть батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою ні душі.

     Скорботним видався перегляд відеоматеріалів про Майдан та Небесну сотню «Я вірю в тебе», «Українська революція», «Нас бьют – мы летаем», «Воины Света», лунали пісні у виконанні Океана Ельзи, Потапа і Насті, Алли Пугачьової, Л. Трубецького. Молодь, що прийшла до бібліотеки, схилила голови у жалобі, запалила свічки. На останок пролунала пісня «Пливе кача».

У нашій пам’яті Ви назавжди лишились,
Історія одна, і Ви – її частина.
Ви тільки знайте, браття, ми за Вас молились,
І молимось: за Вами – ненька Україна!

      Ми закликаємо сьогодні згадати всіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Нехай пам'ять всіх невинно вбитих згуртує нас, живих, дасть нам силу і волю, мудрість і натхнення для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі схилимо голови. Вони погасли як зірки.

    

                                                                                                                                           

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Последнии новости

Новости RSS