Мужність і відвага крізь покоління

    Війна.. Це слово чується в кожному будинку, коли гортають старі фотографії і дивляться на портрети рідних і близьких людей. Воно чується і тоді, коли за вікном вирує травень і жовтіє вересень. Воно чується і тоді, коли побілені сивинами чоловіки і жінки зустрічаються разом і згадують свою молодість, таку важку і, незважаючи ні на що, прекрасну. Вони плачуть, згадують своїх друзів, свою війну.

  У ці вересневі дні 1943 року завершилася окупація Донбасу. 7 вересня працівники Центральної міської бібліотеки - зав. відділом обслуговування Бєликова І.В. та Сенжаровець А.В.   спробували перегорнути книгу історії про війну для учнів 7 – Б класу ліцею «Гармонія».  

    26 жовтня 1941 року розпочалася окупація Донбасу, а завершилася 8 вересня 1943 року. Саме в цей день Донбас був визволений від німецько-фашистських загарбників. Без пам’яті про минуле немає майбутнього. Урок історичної пам’яті «Мужність і відвага крізь покоління» – це лише маленька часточка великої шани загиблим героям та ветеранам війни.

   Гість заходу – виконавець авторської пісні, мешканець м. Мирнограда   Макаренко Сергій  подарував присутнім пісні з репертуару В.Висоцького «На братских могилах», «Высота». Тема війни  для цього виконавця важлива, небайдужа.

   Донбаський край приваблював до себе фашистських загарбників своєю вугільно - металургійною базою, Донбас називали «сталевим серцем країни». Про це, а також про інші події окупації Донбасу бібліотекарі продемонстрували учням документальні стрічки – «Донбас нескорений», «Саур-Могила», «Окупація Донбасу». Учні декламували вірші  М.Рибалко,  С.Гудзенко,  К.Симонова.

     Щоб вшанувати пам’ять загиблих у Другій світовій  війні, учні поклали квіти до пам’ятника воїну - визволителю у парку ім. Гагаріна.

   Навічно занесені в списки Книги Пам’яті імена воїнів - визволителів, загиблих на фронтах Другої світової. Вічна слава полеглим героям - солдатам, сержантам і офіцерам, які віддали свої життя за свободу і незалежність нашої батьківщини.

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Последнии новости

Новости RSS
  • Чорнобильська трагедія. Як це було Чорнобильська трагедія. Як це було

    Бібліотека-філія №1 розширила знання дітей про Чорнобильську трагедію

  • Великодні дзвони Великодні дзвони

    Бібліотека-філія №1 разом з учнями 5-Б класу ЗОШ №10 підготували Великодне свято для військовослужбовців

  • Пасха - перемога вічного життя Пасха - перемога вічного життя

    Бібліотека-філія №1 для підопічних територіального центру соціального обслуговування населення зробила великодній подарунок: майстер - клас з писанкарства та зустріч з настоятелем Свято-Пантеліймонівського храму Отцем Кліментом

  • Все новости