Батуринська трагедія

     Батурин займає особливе місце в історії України. І не лише тому, що впродовж майже півстоліття був гетьманською столицею, а й тому, що став українською Голгофою, символом непокори українського народу чужоземному поневоленню. Настала вже 310-та річниця знищення Гетьманського Батурина, однак, не можливо забути подвигу наших предків, які віддали своє життя за найцінніше - за Волю та Незалежність. 

   2 листопада працівники Центральної міської бібліотеки підготували і провели для учнів 10-Т класу  ліцею «Гармонія» (класний керівник   С.С. Поповська) героїко-патріотичні читання «Батуринська трагедія: дика розправа за прагнення волі».

    Бібліотекар А.В. Сенжаровець нагадала присутнім про один із найтрагічніших епізодів української історії - знищення російськими військами гетьманської столиці Батурин та жорстокої розправи над його захисниками та мешканцями 2 листопада 1708 року. За оцінками істориків жертвами масового вбивства стали від 11 до 15 тисяч містян.

  Відвідувачі переглянули фрагменти документальних стрічок «Україна: лабіринти історії», «Батурин - козацько-гетьманська столиця»,  «Батуринська трагедія», прийняли участь у інтелектуальній вікторині  «З історії  українського козацтва».

   Батурин гетьманський - це гордість кожного українця. Він живе в серці кожного з нас і як біль.... Саме Батурин дав усвідомлення необхідності боротьби за свою державу, за свої переконання. І сьогоднішня готовність українців захищати батьківщину формувалася тут - в Батурині, в Конотопі, в Крутах...

 

 

 

 

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Последнии новости

Новости RSS