Роль громади в системі місцевого самоврядування

Позитивні зміни життя громади є основною метою місцевого самоврядування та ініціації реформ децентралізації влади. Якісні та кількісні показники життя локального співтовариства відображають безпосередню роботу виконавчого комітету та інших форм місцевого самоврядування. Сталий розвиток громади є результатом спільної роботи населення з місцевою владою. Для цього найактивніші представники громади створюють різні форми об'єднань, починаючи від ОСББ та закінчуючи громадськими організаціями.

 

Ефективність роботи громадських організацій та інших форм громадських ініціатив з'являються з досвідом, яким дуже часто діляться на різних форумах і конференціях. Одним з успішних практик 2013 року продемонстрував ККСН м. Димитрів (координаційний комітет самоорганізації населення). Керівник В'ячеслав Сирота провів Всеукраїнську школу ОСН, на якому проходило навчання представники обласних ресурсних центрів органів самоорганізації України, і ряду великих міст. Більш ніж десятирічний досвід успішної роботи ККСН м. Димитрів викликав почуття захоплення у всіх учасників школи ОСН. Самоорганізація населення це саме той орган, який найбільш ефективно мобілізує ініціативи місцевих громад у вирішенні міських проблем.

 

За своєю суттю органи самоорганізації населення, це об'єднання людей, метою яких є благоустрій своєї території. Але як відомо не завжди вистачає ресурсів на будь-які ідеї або ініціативи. Саме тому в м. Димитрів була створена громадська організація АМЕР м. Димитрів (Агенція місцевого економічного розвитку). Її місія - пошук грантових коштів для підтримки місцевих ініціатив.

 

Таким чином в місті Димитрів (вже іменується як Мирноград) на даний момент існує два основних механізма громадського самоврядування, один з яких об'єднує людей в залежності від їх потреб та ініціатив, а інший займається пошуком ресурсної підтримки для їх реалізації.

Цей факт є прямим доказом того, що люди самі можуть робити навколишній себе світ кращим. Для цього необхідно лише бажання. А як відомо при наявності бажання людей, влада завжди буде йти назустріч.

 

Громада має можливість і повинна самостійно шукати кращі способи взаємодії з місцевою владою, саме для створення кращого життя у своєму населеному пункті. Ці пошуки доводять внутрішню потребу кожної людини зробити в цьому світі щось корисне для всього суспільства. Ця загальнолюдська потреба рано чи пізно з'являється в кожному з нас. Саме тому в даний момент по всій Україні працюють сотні громадських організацій і тисячі волонтерів та активістів, які щодня роблять наш світ кращим.

 

Результат роботи групи волонтерів на перший погляд видається не значним, і об'єктивно має подібну форму не більш ніж маленькою краплі в морі. Але якщо подивитися уважніше, то ми можемо спостерігати тисячі подібних крапель по всіх областях України, які утворюють у своїй сукупності цілий океан активності, течію, із загальним напрямком розвитку для всієї країни.

 

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua